Bobřík informatiky

Informatická soutěž pro žáky základních a středních škol

Jak přihlásit školu do soutěže

Do soutěže se mohou hlásit školy, nikoliv jednotlivci (jednotlivci si mohou kdykoliv zahrát některý z archívních textů).

Škola, která je již registrovaná, pouze potvrdí svoji účast v novém ročníku (vygeneruje si soutěžní kód - provede školní koordinátor).

Školní koordinátor

je osoba (pedagogický pracovník školy), která soutěž na škole organizuje.

Školní koordinátor komunikuje s organizátory soutěže a v den soutěže zabezpečuje její průběh na škole.

To představuje

 • zajistit provoz počítačové učebny nebo učeben
 • po soutěži zkontrolovat a potvrdit seznamy soutěžících ze své školy
 • popularizovat soutěž mezi žáky
 • zajistit férový průběh soutěžení podle pravidel (např. pedagogický dozor během testu)

Registrace školy

Školu může registrovat pouze pedagogický pracovník školy. Při registraci vyplňuje jméno školního koordinátora a kontakt na jeho (nejlépe školní) e-mail. Tato registrace se provádí jednou a platí i pro následující roky. Nezapomeňte své přihlašovací údaje!

graf_postup_registrace

Postup registrace školy

 1. Vytvořte si účet uživatele (pravý sloupec, okno Přihlášení, odkaz Registrovat). Po vyplnění formuláře Vám přijde na zadanou adresu e-mail - ten je třeba potvrdit (klepnutím na odkaz). Jako nový uživatel pak budete vyzván, abyste se přihlásil do neveřejné části webu.
 2. Po přihlášení klepněte na odkaz Moje škola v nabídce Koordinátor (vpravo). Ve žlutém poli se objeví informace o Vaší škole. Pokud ještě není registrována, v tomto žlutém poli bude odkaz na registraci nové školy.
 3. Začnete zadáním IČO školy (dozvíte se v ředitelně). Potom vyplníte dotazník o škole (a osobě koordinátora). Po odeslání dotazníku se objeví informace, že škola je registrována.
 4. Pokračujte k potvrzení účasti školy v letošním ročníku (vpravo v nabídce Koordinátor, odkaz Potvrzení účasti v soutěži)

Před soutěží

 • Nezapomeňte před každým ročníkem potvrdit účast školy v soutěži (získáte tak soutěžní kód školy). Samotná registrace školy nestačí!
 • Informace o organizování soutěže na škole koordinátor získá e-mailem nebo po přihlášení na web soutěže.
 • Jednotlivé žáky není třeba předem k soutěži registrovat.

Máte-li potíže s registrací školy

Pošlete nám prosím e-mail na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. s přihláškou školy, s údaji o škole a o školním koordinátorovi (především jeho e-mail). Společnými silami jistě školu zaregistrujeme (a pošleme Vám údaje, nutné k soutěžení, především kód školy).