Soutěž je určena žákům 4. – 9. tříd základních škol a studentům středních škol. Soutěžící jsou rozděleni do kategorií podle toho, jaký ročník školy navštěvují:

Kategorie |  Věk Počet otázek |  Doba testu
Mini 4. – 5. r. ZŠ 12 30 min
Benjamin 6. – 7. r. ZŠ (prima – sekunda osmiletého gymnázia) 15 40 min
Kadet 8. – 9. r. ZŠ (tercie – kvarta osmiletého gymnázia) 15 40 min
Junior 1. – 2. r. SŠ (kvinta – sexta osmiletého gymnázia) 15 40 min
Senior 3. – 4. r. SŠ (septima – oktáva osmiletého gymnázia) 15 40 min

.

.

Pravidla pro účast:

  • Žák nesmí soutěžit ve více kategoriích. Někdy totiž zařazujeme do dvou kategorií tutéž nebo velmi podobnou otázku, jejím řešením ve vyšší kategorii by takový soutěžící získal neoprávněnou výhodu pro svoji kategorii. Pokud žák soutěží ve starší kategorii, je to v pořádku, ale nesmí již soutěžit ve své kategorii.
  • Žák nesmí soutěžit v mladší kategorii. Můe si test "zahrát", ale koordinátor takového žáka musí odstranit z oficiálního pořadí.
  • Soutěžit mohou i mladší žáci než čtvrťáci, pokud budou stíhat číst si text a orientovat se v prostředí testu. Pro ně doporučujeme vyzkoušet některý z archivních testů, aby si na něj zvykli.
  • Testování "mimo soutěž" mohou zúčastnit i jiní žáci, učitelé apod. Důležité je, aby svoji účast nahlásili školnímu koordinátorovi, který je z oficiálního pořadí vyškrtne (svoje body i správné odpovědi se dozvědí a nebudou "překážet" v oficiálním pořadí).

Přihlášení

Učitel - školní koordinátor: ------------------------------------------- Nová škola - koordinátor:
Registrovat

Soutěž podpořili

Generální partneři:

Nadace RSJ

Web4U logo

 

Partneři:

Jednota školských informatiků

Pedagogická fakulta Jihočeské univerzity

Pedagogická fakulta TU Liberec