Bobřík informatiky

Informatická soutěž pro žáky základních a středních škol.

Vážené kolegyně a kolegové,

nabízíme v této době využít archivní testy Bobříka pro domácí výuku vašich žáků z informatiky.

Zadejte žákům vypracovat některý archivní test soutěže. Dokladovat, že jej provedli, mohou pořízením kopie obrazovky s výsledkem testu. Klávesou Print screen [prt sc] si obrazovku s výsledným počtem bodů zkopírují do schránky, poté ze schránky vloží do obrázku (např. v Malování) nebo textového dokumentu. Ten odevzdají učiteli třeba e-mailem.

Archiv má tu výhodu/nevýhodu, že zobrazuje správné výsledky ihned po skončení testu, což mohou někteří žáci zneužít. Pro učitele, kteří by nechtěli, aby žáci mohli správné odpovědi snadno opsat, jsme připravili několik archívních ročníků tak, aby jejich výsledky byly vidět pouze po přihlášení. Konkrétně, v ročnících 2014, 2016, 2018 hráč neuvidí správné výsledky.

Aby učitel viděl správné výsledky, klikne na https://www.ibobr.cz/test/admin a použije přístupová práva, která posíláme všem školním koordinátorům e-mailem. Není dovoleno sdělovat tato přístupová práva žákům.

Všichni učitelé, kteří máte zájem o poslání přístupových práv k odpovědím, pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. - ovšem kromě své školní e-mailové schránky musíte v mailu uvést i odkaz na webovou stránku školy, na níž jste uvedeni jako vyučující (nebo jinak dokladovat, že jste vyučující). Jinak by si mohl o přístupová práva k výsledkům požádat i jakýkoliv žák.

 

 

Vám jako učitelům nabízíme stáhnout a prohlédnou si nové výukové materiály pro informatiku na všech stupních škol, které odpovídají připravovaným RVP. Jde o učebnice programování, robotiky, dalších informatických témat učených bez počítače (kódování, grafy a modely, informační systémy ...). Najdete na https://imysleni.cz/ucebnice.